Історія садочку

Дитячий садочок села Драгово відкрили в 50-их роках. Це була звичайна сільська хатина, в яку на ранній зорі приносили матері своїх діточок і пізньої вечірньої зорі цих дітей розвозили по домівках. Дитячий садок привітно відчинив двері для 25 веселих, допитливих і непосидючих малюків, де любов’ю та піклуванням їх оточили 8 талановитих і люблячих працівників.  Очолила дошкільний навчальний заклад творчий педагог, впевнений керівник, чудовий організатор – Рішко Марія Іванівна.

В 70-их роках в дитячому садку відкрились ще дві групи: раннього та дошкільного віку. Завідувачем тоді була Форкавець О. С. Також збільшилась кількість працівників до 12 чоловік.

У 1983 році, за типовим проектом, відкрилось нове приміщення дитячого садочку на 7 вікових груп. На той час двері привітно відкрились для 155 дошкільнят.

У 2000 році в зв’язку із зменшенням народжуваності дітей в селі, зменшується і мережа груп. В дитячому садочку залишається дві вікових груп: одна група для дітей раннього віку та група для дошкільного.

У 2003 році відновили свою роботу одна група раннього віку та одна група дошкільного віку, а у 2005 році ще дві групи дошкільного віку. У 2011 році було відновлено роботу ще однієї дошкільної групи.

Сьогодні  в дошкільному навчальному закладі відкрито 7 вікових груп та 3 короткотривалих груп при Становецькій ЗОШ, Кічерельській ЗОШ та Жовтнівській ЗОШ. Навчально-виховний процес забезпечують 48 працівників, з них 15 педагогів. Вищу освіту мають 5 чоловік. Працюють спеціалісти: музичний керівник, інструктор з фізичного виховання, практичний психолог, вихователь методист, медична сестра.
Затишні групові кімнати та лагідні ніжні посмішки вихователів щодня зустрічають 250 вихованців віком від 2 до 6 років.

Пріоритетним напрямком роботи дошкільного навчального закладу є фізкультурно-оздоровча робота з дітьми,  активізація батьків до співпраці з педагогічним колективом на основі індивідуального та диференційного підходів та безпека життєдіяльності дітей.

В дошкільному закладі створено сучасне розвивальне середовище, яке дає змогу дошкільникам навчатися і розвиватися в сучасних умовах. В кожній групі створені сучасні, розвивальні осередки, які відповідають вимогам  програми виховання і навчання дітей «Українське дошкілля».

Завдяки високому професіоналізму вихователя методиста Петраш Ганни Михайлівни та практичного психолога Рішко Марти Миколаївни в дошкільному закладі створено атмосферу взаємоповаги, партнерства, толерантності і конструктивної співпраці.

Педагогічна діяльність не відірвана від діяльності самої дитини: вихованці залучаються до формування задумів, ідей, завдань, цілей. Кожному педагогу притаманні любов до дітей, до своєї професії, захопленість справою, працьовитість, цілеспрямованість, творчість у педагогічному процесі, упевненість в успіху.

Розвивати естетичний смак у дітей-дошкільників допомагають групові осередки та естетично оформлена територія дошкільного закладу, де діти перебувають більшу половину свого часу. Це дає змогу ознайомитися з навколишнім, пізнати оточуюче середовище, загартовуватись, фізично розвиватися та набувати естетичного смаку. За допомогою батьків вихованців був посаджений фруктовий сад, якому вже більше 40 років і сьогодні дарує дошкільникам смачні плоди яблунь, вишень, абрикос.

Сподіваємося, що кожен хлопчик і дівчинка збережуть теплоту спілкування, радість від зустрічі з прекрасним, які вони отримують у садочку і  назавжди залишиться в їхній пам'яті.